Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC15K4
RNF14FTC15K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC15K4
Brief Description
RES 15.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC15K4.pdf
Availability of RNF14FTC15K4
QUANTITY
RNF14FTC15K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC15K4
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC15K4
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC15K4
Related LinksRNF14F, RNF14FTC15K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC15K4 Details Description
Related parts for RNF14FTC15K4
JUMPER-H1500TR/A3048W/X 3" datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 71A SOT227B datasheet.pdf
IC DAC 12BIT CMOS ESD 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 560MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf