Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC2M15
RNF14FTC2M15 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC2M15
Brief Description
RES 2.15M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC2M15.pdf
Availability of RNF14FTC2M15
QUANTITY
RNF14FTC2M15 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC2M15
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC2M15
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC2M15
Related LinksRNF14F, RNF14FTC2M15 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC2M15 Details Description
Related parts for RNF14FTC2M15
CONN HEADER 3POS 7.92MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 SQ WW datasheet.pdf
SWITCH DIP RAISED RCKR SLD 7POS datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 9POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD CMOS 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 250V datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT STR PCB datasheet.pdf
DIP CABLE M-F 16POS datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 273MA 2 OHM SMD datasheet.pdf