Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC324K
RNF14FTC324K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC324K
Brief Description
RES 324K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC324K.pdf
Availability of RNF14FTC324K
QUANTITY
RNF14FTC324K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC324K
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC324K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC324K
Related LinksRNF14F, RNF14FTC324K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC324K Details Description
Related parts for RNF14FTC324K
RELAY RF DPDT 1A 24V datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf