Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC3M32
RNF14FTC3M32 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC3M32
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.32M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC3M32.pdf
Availability of RNF14FTC3M32
QUANTITY
RNF14FTC3M32 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC3M32
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC3M32
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC3M32
Related LinksRNF14F, RNF14FTC3M32 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC3M32 Details Description
Related parts for RNF14FTC3M32
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LEAD TEST MINI-ALLIG 12" RED/BLK datasheet.pdf
IC HEX SCHMITT INVERTER 14TSSOP datasheet.pdf
TAPE ESD AISLE MARKING 54' ROLL datasheet.pdf
RES 1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 34POS .1X.1 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV DARL W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.05K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - mini AB 2.0 5 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf