Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC422K
RNF14FTC422K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC422K
Brief Description
RES 422K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC422K.pdf
Availability of RNF14FTC422K
QUANTITY
RNF14FTC422K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC422K
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC422K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC422K
Related LinksRNF14F, RNF14FTC422K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC422K Details Description
Related parts for RNF14FTC422K
CONN PLUG STRAIGHT 6POS W/PIN datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLR/AMBER datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 20.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf