Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC60K4
RNF14FTC60K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC60K4
Brief Description
RES 60.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC60K4.pdf
Availability of RNF14FTC60K4
QUANTITY
RNF14FTC60K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC60K4
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC60K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC60K4
Related LinksRNF14F, RNF14FTC60K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC60K4 Details Description
Related parts for RNF14FTC60K4
IC MCU 8BIT 8K FLASH 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0402 datasheet.pdf
BOARD MCP1640 2CELL BOOST CONV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
HEATSINK W/CLIP - TO-247/TO-264 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 12VOUT 50W datasheet.pdf
IC COMPARATOR BTR 8-SOIC datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf