Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC649R
RNF14FTC649R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC649R
Brief Description
RES 649 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC649R.pdf
Availability of RNF14FTC649R
QUANTITY
RNF14FTC649R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC649R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC649R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC649R
Related LinksRNF14F, RNF14FTC649R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC649R Details Description
Related parts for RNF14FTC649R
CONN HEADER 26POS .80MM R/A SMD datasheet.pdf
RES 54.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HORIZ,RETRO WITH MSR ,PNP datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
ANTIQUE BRONZE MEDIUM HOOK datasheet.pdf
CABLE 7COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .380" datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 500MA 0603 datasheet.pdf
TOOL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf