Stackpole Electronics Inc. RNF14FTC6R19
RNF14FTC6R19 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTC6R19
Brief Description
RES 6.19 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTC6R19.pdf
Availability of RNF14FTC6R19
QUANTITY
RNF14FTC6R19 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTC6R19
Internal Part NumberEIS-RNF14FTC6R19
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTC6R19
Related LinksRNF14F, RNF14FTC6R19 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTC6R19 Details Description
Related parts for RNF14FTC6R19
D-SUB CABLE MML37K/MC37M/MML37K datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC DIG POT 50K 16SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES MO 1/2W 4.12K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL MINIWRAP .042" GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.23K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC TCXO 20.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf