Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD127R
RNF14FTD127R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD127R
Brief Description
RES 127 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD127R.pdf
Availability of RNF14FTD127R
QUANTITY
RNF14FTD127R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD127R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD127R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD127R
Related LinksRNF14F, RNF14FTD127R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD127R Details Description
Related parts for RNF14FTD127R
FIXED IND 1.2UH 20A 2.8 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 2A SSOT-3 datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
SIGNAL RELAY 2 FORM C 1.5V datasheet.pdf