Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD3M09
RNF14FTD3M09 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD3M09
Brief Description
RES 3.09M OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD3M09.pdf
Availability of RNF14FTD3M09
QUANTITY
RNF14FTD3M09 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD3M09
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD3M09
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD3M09
Related LinksRNF14F, RNF14FTD3M09 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD3M09 Details Description
Related parts for RNF14FTD3M09
RES SMD 14 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TORX KEY L SHAPE T30S 2.87" datasheet.pdf
PF MALE SIGNAL LCP 96MM datasheet.pdf
IC LATCH 6BIT D-TYPE 28-PLCC datasheet.pdf
RES 0.22 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
POWER ENTRY MOD W. FLTR 2A FB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
RES 5M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE10 M25 datasheet.pdf
LM1N 3.5/90/21 BK 4.5MM PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS JAM NUT PIN datasheet.pdf