Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD63R4
RNF14FTD63R4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD63R4
Brief Description
RES 63.4 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD63R4.pdf
Availability of RNF14FTD63R4
QUANTITY
RNF14FTD63R4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD63R4
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD63R4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD63R4
Related LinksRNF14F, RNF14FTD63R4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD63R4 Details Description
Related parts for RNF14FTD63R4
IC REG CTRLR FLYBK ISO PWM 8-DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 68POS TIN datasheet.pdf
CONN RECEPTACLE 16 POS REV SMD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
QUICKIE EJECT HEADER RA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 250V SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ VFQFN datasheet.pdf
FUSE GLASS 600MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf