Stackpole Electronics Inc. RNF14FTD69R8
RNF14FTD69R8 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTD69R8
Brief Description
RES 69.8 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTD69R8.pdf
Availability of RNF14FTD69R8
QUANTITY
RNF14FTD69R8 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTD69R8
Internal Part NumberEIS-RNF14FTD69R8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTD69R8
Related LinksRNF14F, RNF14FTD69R8 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTD69R8 Details Description
Related parts for RNF14FTD69R8
CONN RECEPT HOUSING 6POS 5MM datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST PIN PLUNG.187QC datasheet.pdf
MKR WIRE CLIP ON B/W 60 PC datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
CAP MICA 5PF 0.5PF 300V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 1W MELF datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.35A 5WLCSP datasheet.pdf
DSUB 78POS SOCKET datasheet.pdf