Stackpole Electronics Inc. RNF14FTE412R
RNF14FTE412R picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTE412R
Brief Description
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTE412R.pdf
Availability of RNF14FTE412R
QUANTITY
RNF14FTE412R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTE412R
Internal Part NumberEIS-RNF14FTE412R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTE412R
Related LinksRNF14F, RNF14FTE412R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTE412R Details Description
Related parts for RNF14FTE412R
10.8MM GUIDE MODULE ASSY datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf