Stackpole Electronics Inc. RNF14FTE5K23
RNF14FTE5K23 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14FTE5K23
Brief Description
RES 5.23K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF14FTE5K23.pdf
Availability of RNF14FTE5K23
QUANTITY
RNF14FTE5K23 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14FTE5K23
Internal Part NumberEIS-RNF14FTE5K23
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14FTE5K23
Related LinksRNF14F, RNF14FTE5K23 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14FTE5K23 Details Description
Related parts for RNF14FTE5K23
CHOKE COIL, 150UH datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V GREEN datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 24-VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
AC/DC PROGRAMMABLE SUPPLY 0-10V datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf