Stackpole Electronics Inc. RNF14GTD180K
RNF14GTD180K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14GTD180K
Brief Description
RES 180K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RNF14GTD180K.pdf
Availability of RNF14GTD180K
QUANTITY
RNF14GTD180K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14GTD180K
Internal Part NumberEIS-RNF14GTD180K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14GTD180K
Related LinksRNF14G, RNF14GTD180K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14GTD180K Details Description
Related parts for RNF14GTD180K
HEATSINK ALUM NATURAL SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP MICA 82PF 1% 100V 1210 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR PCM2906B datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 96.8VC R6 datasheet.pdf
GROMMET FLIP 0.855" NYLON GREEN datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 399MA 1.3 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 47POS STRGHT SKT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 2A SOD123FL datasheet.pdf