Stackpole Electronics Inc. RNF14GTD43R0
RNF14GTD43R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14GTD43R0
Brief Description
RES 43 OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RNF14GTD43R0.pdf
Availability of RNF14GTD43R0
QUANTITY
RNF14GTD43R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14GTD43R0
Internal Part NumberEIS-RNF14GTD43R0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14GTD43R0
Related LinksRNF14G, RNF14GTD43R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14GTD43R0 Details Description
Related parts for RNF14GTD43R0
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 120 OHM 600MA 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 4A 30 MOHM TH datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 08 CKT 30 S datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf