Stackpole Electronics Inc. RNF14GTD470K
RNF14GTD470K picture photo
Mfg. Part Number
RNF14GTD470K
Brief Description
RES 470K OHM 1/4W 2% AXIAL
Datasheet Download
RNF14GTD470K.pdf
Availability of RNF14GTD470K
QUANTITY
RNF14GTD470K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14GTD470K
Internal Part NumberEIS-RNF14GTD470K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14GTD470K
Related LinksRNF14G, RNF14GTD470K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14GTD470K Details Description
Related parts for RNF14GTD470K
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FRONT-END ULTRASOUND 56TQFN datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf