Stackpole Electronics Inc. RNF14JTD1R50
RNF14JTD1R50 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14JTD1R50
Brief Description
RES 1.5 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14JTD1R50.pdf
Availability of RNF14JTD1R50
QUANTITY
RNF14JTD1R50 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14JTD1R50
Internal Part NumberEIS-RNF14JTD1R50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.5
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14JTD1R50
Related LinksRNF14J, RNF14JTD1R50 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14JTD1R50 Details Description
Related parts for RNF14JTD1R50
IC SENSOR IMAGE VGA COLOR 52IBGA datasheet.pdf
RES 270 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 5 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 150MW 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 4COND 8AWG SLATE SHLD 500' datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LENS 80CRI 3500K 1.7" DOME 1.0"H datasheet.pdf