Stackpole Electronics Inc. RNF14JTD5R10
RNF14JTD5R10 picture photo
Mfg. Part Number
RNF14JTD5R10
Brief Description
RES 5.1 OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF14JTD5R10.pdf
Availability of RNF14JTD5R10
QUANTITY
RNF14JTD5R10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF14JTD5R10
Internal Part NumberEIS-RNF14JTD5R10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF14JTD5R10
Related LinksRNF14J, RNF14JTD5R10 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF14JTD5R10 Details Description
Related parts for RNF14JTD5R10
RES SMD 680 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 2.5KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC QUAD D/A CONV 12-BIT 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" STACKING datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 50PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 144MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.3V SNT-4A datasheet.pdf