Stackpole Electronics Inc. RNF18BTD10K7
RNF18BTD10K7 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18BTD10K7
Brief Description
RES 10.7K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18BTD10K7.pdf
Availability of RNF18BTD10K7
QUANTITY
RNF18BTD10K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18BTD10K7
Internal Part NumberEIS-RNF18BTD10K7
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18BTD10K7
Related LinksRNF18B, RNF18BTD10K7 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18BTD10K7 Details Description
Related parts for RNF18BTD10K7
BOX ABS BLACK 4.72"L X 3.16"W datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 33MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 85OHMS RADIAL LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT 1.075" 5MM 3LD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
RES SMD 683.527 OHM 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf