Stackpole Electronics Inc. RNF18BTD4K99
RNF18BTD4K99 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18BTD4K99
Brief Description
RES 4.99K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18BTD4K99.pdf
Availability of RNF18BTD4K99
QUANTITY
RNF18BTD4K99 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18BTD4K99
Internal Part NumberEIS-RNF18BTD4K99
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18BTD4K99
Related LinksRNF18B, RNF18BTD4K99 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18BTD4K99 Details Description
Related parts for RNF18BTD4K99
DIODE GEN PURP 100V 300A DO205AB datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 64MA 11.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES 10K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 330 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf