Stackpole Electronics Inc. RNF18BTD8K66
RNF18BTD8K66 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18BTD8K66
Brief Description
RES 8.66K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18BTD8K66.pdf
Availability of RNF18BTD8K66
QUANTITY
RNF18BTD8K66 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18BTD8K66
Internal Part NumberEIS-RNF18BTD8K66
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.66k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18BTD8K66
Related LinksRNF18B, RNF18BTD8K66 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18BTD8K66 Details Description
Related parts for RNF18BTD8K66
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 34.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
INSERT BRIDGE INSULATED FOR PLUG datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V DPAK datasheet.pdf
GRIPPER, WIRE LH datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT.5E 15M BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS datasheet.pdf