Stackpole Electronics Inc. RNF18DTD102K
RNF18DTD102K picture photo
Mfg. Part Number
RNF18DTD102K
Brief Description
RES 102K OHM 1/8W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNF18DTD102K.pdf
Availability of RNF18DTD102K
QUANTITY
RNF18DTD102K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18DTD102K
Internal Part NumberEIS-RNF18DTD102K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18DTD102K
Related LinksRNF18D, RNF18DTD102K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18DTD102K Details Description
Related parts for RNF18DTD102K
RES NTWRK 24 RES MULT OHM 14SOIC datasheet.pdf
IC REG CUK INV ADJ 1A TSOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 3.09M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 1PF 25V 0201 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SRL 500K-1M 8VSSOP datasheet.pdf
VARISTOR MODULE datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15W 15V 1A datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
IC MULTIPLE ANTENNA DVR 48VQFN datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf