Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD27K0
RNF18FTD27K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD27K0
Brief Description
RES 27K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD27K0.pdf
Availability of RNF18FTD27K0
QUANTITY
RNF18FTD27K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD27K0
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD27K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD27K0
Related LinksRNF18F, RNF18FTD27K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD27K0 Details Description
Related parts for RNF18FTD27K0
CONN HDR RT ANG 11POS .100 TIN datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP 70MF 3.3V SURFACE MOUNT datasheet.pdf
POWER ENT MOD W/O FILTER 2PL GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
SHRINK BOOT ADAPTER SHELL SZ 17 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 12.288MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf