Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD32K4
RNF18FTD32K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD32K4
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD32K4.pdf
Availability of RNF18FTD32K4
QUANTITY
RNF18FTD32K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD32K4
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD32K4
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD32K4
Related LinksRNF18F, RNF18FTD32K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD32K4 Details Description
Related parts for RNF18FTD32K4
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 100VDC 1913 datasheet.pdf
VARISTOR 135V 125A 1210 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO220AB datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.05A SOT-23 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 50V datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 37POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf