Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD38K3
RNF18FTD38K3 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD38K3
Brief Description
RES 38.3K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD38K3.pdf
Availability of RNF18FTD38K3
QUANTITY
RNF18FTD38K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD38K3
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD38K3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD38K3
Related LinksRNF18F, RNF18FTD38K3 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD38K3 Details Description
Related parts for RNF18FTD38K3
RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 53POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.6 OHM 0804 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 1200W datasheet.pdf
635 TB RIS CLA FRONT/ROW datasheet.pdf
RES 1.1M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf