Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD4R87
RNF18FTD4R87 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD4R87
Brief Description
RES 4.87 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD4R87.pdf
Availability of RNF18FTD4R87
QUANTITY
RNF18FTD4R87 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD4R87
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD4R87
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD4R87
Related LinksRNF18F, RNF18FTD4R87 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD4R87 Details Description
Related parts for RNF18FTD4R87
VARISTOR 73.8V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC CLK ZDB 8OUT 140MHZ 16SOIC datasheet.pdf
12P MTA156 ASSY 22AWG RED LF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HAN BASE W/ADAPTER ASSY datasheet.pdf
KIT EVAL FOR SFP MODULE datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
CONN MALE 19POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf