Stackpole Electronics Inc. RNF18FTD619R
RNF18FTD619R picture photo
Mfg. Part Number
RNF18FTD619R
Brief Description
RES 619 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNF18FTD619R.pdf
Availability of RNF18FTD619R
QUANTITY
RNF18FTD619R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18FTD619R
Internal Part NumberEIS-RNF18FTD619R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18FTD619R
Related LinksRNF18F, RNF18FTD619R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18FTD619R Details Description
Related parts for RNF18FTD619R
CABLE CAT6 DBL-SHIELDED YEL 5M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 1.2KVDC RAD datasheet.pdf
DIODE ZENER 56V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 301K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SMV datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 115VAC TERM datasheet.pdf