Stackpole Electronics Inc. RNF18JTD10K0
RNF18JTD10K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNF18JTD10K0
Brief Description
RES 10K OHM 1/8W 5% AXIAL
Datasheet Download
RNF18JTD10K0.pdf
Availability of RNF18JTD10K0
QUANTITY
RNF18JTD10K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNF18JTD10K0
Internal Part NumberEIS-RNF18JTD10K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNF18JTD10K0
Related LinksRNF18J, RNF18JTD10K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNF18JTD10K0 Details Description
Related parts for RNF18JTD10K0
IC XLATOR LVPECL-LVTTL 8-TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 820 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-6 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 470PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf