Stackpole Electronics Inc. RNMF12FTC1K33
RNMF12FTC1K33 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF12FTC1K33
Brief Description
RES 1.33K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF12FTC1K33.pdf
Availability of RNMF12FTC1K33
QUANTITY
RNMF12FTC1K33 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF12FTC1K33
Internal Part NumberEIS-RNMF12FTC1K33
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF12FTC1K33
Related LinksRNMF12, RNMF12FTC1K33 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF12FTC1K33 Details Description
Related parts for RNMF12FTC1K33
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES 3.6M OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf