Stackpole Electronics Inc. RNMF12FTD32K4
RNMF12FTD32K4 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF12FTD32K4
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF12FTD32K4.pdf
Availability of RNMF12FTD32K4
QUANTITY
RNMF12FTD32K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF12FTD32K4
Internal Part NumberEIS-RNMF12FTD32K4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF12FTD32K4
Related LinksRNMF12, RNMF12FTD32K4 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF12FTD32K4 Details Description
Related parts for RNMF12FTD32K4
RES 18 OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.6W D 9USMD datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
MODEL 711 TAP SWITCH 7A 125V datasheet.pdf
GROMMET EDGE SLOT TEFLON NATURAL datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
CAP POLY 100UF 20% 20V T/H datasheet.pdf