Stackpole Electronics Inc. RNMF14FAD110K
RNMF14FAD110K picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FAD110K
Brief Description
RES 110K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FAD110K.pdf
Availability of RNMF14FAD110K
QUANTITY
RNMF14FAD110K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FAD110K
Internal Part NumberEIS-RNMF14FAD110K
SeriesRNMF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FAD110K
Related LinksRNMF14, RNMF14FAD110K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FAD110K Details Description
Related parts for RNMF14FAD110K
RES SMD 45.3 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
BATTERY LITHIUM 3.6V 2/3 AA datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POWER PIN DIN FORMAT datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf