Stackpole Electronics Inc. RNMF14FAD330R
RNMF14FAD330R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FAD330R
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 330 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FAD330R.pdf
Availability of RNMF14FAD330R
QUANTITY
RNMF14FAD330R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FAD330R
Internal Part NumberEIS-RNMF14FAD330R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesRNMF
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FAD330R
Related LinksRNMF14, RNMF14FAD330R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FAD330R Details Description
Related parts for RNMF14FAD330R
CONN HEADER 9POS R/A 15GOLD SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4SMD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 150MHZ 119BGA datasheet.pdf