Stackpole Electronics Inc. RNMF14FAD330R
RNMF14FAD330R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FAD330R
Brief Description
RES 330 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FAD330R.pdf
Availability of RNMF14FAD330R
QUANTITY
RNMF14FAD330R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FAD330R
Internal Part NumberEIS-RNMF14FAD330R
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)