Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM2.5-8-10-1
TNM2.5-8-10-1 picture photo
Mfg. Part Number
TNM2.5-8-10-1
Brief Description
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 10MM
Datasheet Download
TNM2.5-8-10-1.pdf
Availability of TNM2.5-8-10-1
QUANTITY
TNM2.5-8-10-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM2.5-8-10-1
Internal Part NumberEIS-TNM2.5-8-10-1
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.315" (8.00mm)
Between Board Height0.394" (10.00mm)
Length - Overall0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM2.5-8-10-1
TNM2.5-8-10-1 Details Description
Related parts for TNM2.5-8-10-1
RES 47 OHM 4.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONN RECEPT LGH 7POS CIRCULAR datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 180 STACK datasheet.pdf
IC REG BST SEPIC ADJ 1A 6TSOT datasheet.pdf