Stackpole Electronics Inc. RNMF14FAD33K0
RNMF14FAD33K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FAD33K0
Brief Description
RES 33K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FAD33K0.pdf
Availability of RNMF14FAD33K0
QUANTITY
RNMF14FAD33K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FAD33K0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FAD33K0
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FAD33K0
Related LinksRNMF14, RNMF14FAD33K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FAD33K0 Details Description
Related parts for RNMF14FAD33K0
BATTERY PK 12.0V 5000 MAH NICAD datasheet.pdf
FILTER LINE 120UH 8A HORIZONTAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 33J OLIVE datasheet.pdf
ULTRAFIT RA HDR ASSY 30 AU PLATE datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf