Stackpole Electronics Inc. RNMF14FAD34K0
RNMF14FAD34K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FAD34K0
Brief Description
RES 34K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FAD34K0.pdf
Availability of RNMF14FAD34K0
QUANTITY
RNMF14FAD34K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FAD34K0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FAD34K0
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FAD34K0
Related LinksRNMF14, RNMF14FAD34K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FAD34K0 Details Description
Related parts for RNMF14FAD34K0
IC CODE HOPP ENCODR 15FUNC 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 240 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 15MM datasheet.pdf
CAP MICA 6800PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 420V SCREW datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf