Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTC11K0
RNMF14FTC11K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTC11K0
Brief Description
RES 11K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTC11K0.pdf
Availability of RNMF14FTC11K0
QUANTITY
RNMF14FTC11K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTC11K0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTC11K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTC11K0
Related LinksRNMF14, RNMF14FTC11K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTC11K0 Details Description
Related parts for RNMF14FTC11K0
CONN HEADER .100 DUAL R/A 46POS datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK 55DEG ANG 2POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 230MA 2.05 OHM datasheet.pdf
IE-MINIFIBERLINX-II/LASTGASP, TP datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V LVDS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf