Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTC180K
RNMF14FTC180K picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTC180K
Brief Description
RES 180K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTC180K.pdf
Availability of RNMF14FTC180K
QUANTITY
RNMF14FTC180K Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTC180K
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTC180K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTC180K
Related LinksRNMF14, RNMF14FTC180K Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTC180K Details Description
Related parts for RNMF14FTC180K
EVALUATION MODULE datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 4.4A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
24P MTA156 CONN ASSY 24AWG LF datasheet.pdf
RES 158 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 16A DO4 datasheet.pdf
BLZP 5.00/11/270LH SN BK BX datasheet.pdf
IC TXRX RS422/RS485 8-SOIC datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 90POS datasheet.pdf