Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTC200R
RNMF14FTC200R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTC200R
Brief Description
RES 200 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTC200R.pdf
Availability of RNMF14FTC200R
QUANTITY
RNMF14FTC200R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTC200R
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTC200R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTC200R
Related LinksRNMF14, RNMF14FTC200R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTC200R Details Description
Related parts for RNMF14FTC200R
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 100PSIS 7/16 5V MINI datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 640MA 540 MOHM datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
WB THRDPLNGR BTMXIT 3.0M CABLE datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
KIT BOOT ADAPTER datasheet.pdf
TV 8C 8#20 PIN RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
150UF 385V 25X40MM 85C 12000H datasheet.pdf