Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD10R5
RNMF14FTD10R5 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD10R5
Brief Description
RES 10.5 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD10R5.pdf
Availability of RNMF14FTD10R5
QUANTITY
RNMF14FTD10R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD10R5
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD10R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD10R5
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD10R5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD10R5 Details Description
Related parts for RNMF14FTD10R5
TVS DIODE 7.5VWM 14.3VC SMB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO213AB datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.7A 201 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf