Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD14K0
RNMF14FTD14K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD14K0
Brief Description
RES 14K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD14K0.pdf
Availability of RNMF14FTD14K0
QUANTITY
RNMF14FTD14K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD14K0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD14K0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD14K0
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD14K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD14K0 Details Description
Related parts for RNMF14FTD14K0
Connector Header 4 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 1.69KOHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.85V 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5NS 100TQFP datasheet.pdf
RES 3.74M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 48POS 2.54MM SMD datasheet.pdf