Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD14R0
RNMF14FTD14R0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD14R0
Brief Description
RES 14 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD14R0.pdf
Availability of RNMF14FTD14R0
QUANTITY
RNMF14FTD14R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD14R0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD14R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD14R0
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD14R0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD14R0 Details Description
Related parts for RNMF14FTD14R0
TRANS PNP 40V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
TERM RING TUBE N INS 2/0AWG 1/2 datasheet.pdf
CB 1.6HD 26-24AWG GLD.75/1 250PK datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 68 OHM 5% 0805 datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 1/8 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
16-INPUT ON-BOARD MODULE LATERAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 72VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
RES SMD 4.59K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf