Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD178R
RNMF14FTD178R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD178R
Brief Description
RES 178 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD178R.pdf
Availability of RNMF14FTD178R
QUANTITY
RNMF14FTD178R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD178R
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD178R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Compliance
PCN Part NumberGlobal Part Number 9/Aug/2010
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD178R
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD178R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD178R Details Description
Related parts for RNMF14FTD178R
FUSE GLASS 375MA 250VAC 125VDC datasheet.pdf
RES SMD 2.55 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
3G3RX BRAKING CHOPPER, 3G3RX-A datasheet.pdf
SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
SAFETY MAT 800X400MM datasheet.pdf
RES 33 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN MALE 3POS datasheet.pdf