Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD25K5
RNMF14FTD25K5 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD25K5
Brief Description
RES 25.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD25K5.pdf
Availability of RNMF14FTD25K5
QUANTITY
RNMF14FTD25K5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD25K5
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD25K5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD25K5
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD25K5 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD25K5 Details Description
Related parts for RNMF14FTD25K5
DIODE ZENER 39V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 23POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 8X2X3" 5A VFN datasheet.pdf
CONN HDR 53POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 180D 1ST datasheet.pdf
CAP CER 56PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf