Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD28K0
RNMF14FTD28K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD28K0
Brief Description
RES 28K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD28K0.pdf
Availability of RNMF14FTD28K0
QUANTITY
RNMF14FTD28K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD28K0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD28K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD28K0
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD28K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD28K0 Details Description
Related parts for RNMF14FTD28K0
LED RED DIFF 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.15A 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
V-BITE "F" HIGH FREQUENCY datasheet.pdf
IDC SOCKET .100" 20POS datasheet.pdf