Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD2K21
RNMF14FTD2K21 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD2K21
Brief Description
RES 2.21K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD2K21.pdf
Availability of RNMF14FTD2K21
QUANTITY
RNMF14FTD2K21 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD2K21
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD2K21
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD2K21
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD2K21 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD2K21 Details Description
Related parts for RNMF14FTD2K21
IDC CABLE - MSR20K/MC20M/MPR20K datasheet.pdf
IC REG LDO -9V 1.5A TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 170MA 4.5 OHM datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK/NAT 6.3"LX3.07"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 2K OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
SMB (M) R/A M17/152 TRC datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
ST-3EP1N8A9005S datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN datasheet.pdf