Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD374R
RNMF14FTD374R picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD374R
Brief Description
RES 374 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD374R.pdf
Availability of RNMF14FTD374R
QUANTITY
RNMF14FTD374R Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD374R
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD374R
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD374R
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD374R Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD374R Details Description
Related parts for RNMF14FTD374R
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 6BIT 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 20VMFP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
GPS/CELLULAR/WI-FI ANTENNA datasheet.pdf
DIODE ZENER 1W DO-41 datasheet.pdf
SYRINGE GASKET 10CC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf