Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD3K24
RNMF14FTD3K24 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD3K24
Brief Description
RES 3.24K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD3K24.pdf
Availability of RNMF14FTD3K24
QUANTITY
RNMF14FTD3K24 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD3K24
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD3K24
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD3K24
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD3K24 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD3K24 Details Description
Related parts for RNMF14FTD3K24
SCR NON-SENS 200V 8A TO-252AA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14DIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 48VDC datasheet.pdf
SENS 3000PSI 1/4-18 NPT 1-5V datasheet.pdf
0.64 III/1.0 III 34POS PLUG ASSY datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TRANSMITTER SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CABLE ASSSY datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf