Stackpole Electronics Inc. RNMF14FTD47K0
RNMF14FTD47K0 picture photo
Mfg. Part Number
RNMF14FTD47K0
Brief Description
RES 47K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNMF14FTD47K0.pdf
Availability of RNMF14FTD47K0
QUANTITY
RNMF14FTD47K0 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNMF14FTD47K0
Internal Part NumberEIS-RNMF14FTD47K0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNMF14FTD47K0
Related LinksRNMF14, RNMF14FTD47K0 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RNMF14FTD47K0 Details Description
Related parts for RNMF14FTD47K0
CONN HEADER .100 DUAL R/A 4POS datasheet.pdf
MODULE IRDA 115.2KBPS 8-SMD datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 450MA 1.05 OHM datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES 2.32M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FILTER IEC CONNECTOR 115/250VAC datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2.25A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGE .100 80POS DR LOW P datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 2W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf